Jestliže si koupíte na léto nafukovací bazén menší velikosti, který není ani vybaven žádnou technologií, pak si na konci koupací sezóny ušetříte mnoho práce. Jeho zazimování totiž bude spočívat pouze v tom, že ho jednoduše vypustíte a sfouknete. O trochu složitější to mají majitelé bazénů, kteří je nechávají i přes zimu napuštěné.
·        Možná bychom mohli nejprve objasnit, kdy je vlastně nejvhodnější doba na zazimování bazénu.
o   Není tak jednoduché přesně určit vhodnou dobu.
o   Je ale rozhodně lepší raději dříve nežli pozdě.
o   Jakmile voda začne vlivem nízkých nočních a následně i denních teplot chladnout, je určitě na čase připravit naše koupaliště na zimní spánek.
Nejdůležitější při této činnosti https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenuje i ochrana bazénu i bazénové technologie před nízkými zimními teplotami a nepřízní počasí a také udržení alespoň části objemu vody v dobré kvalitě do následné koupací sezóny.
prázdný bazén

Voda by neměla zamrznout

Nejprve by tedy měla přijít na řadu úprava kvality vody. Je zapotřebí zkontrolovat hodnotu pH a aktuální stav aktivního chlóru nebo kyslíku. Pokud nedosahují správných hodnot, je zapotřebí je upravit.
·        Na odstranění nerozpuštěných látek se použije buď bazénový vysavač nebo chemie na bázi vločkovačů a shlukovačů.
·        Pak se proces dokončí pomocí bazénové filtrace.
·        Následně se odpustí tolik vody, aby hladina dosahovala pod trysky a ústí bazénové filtrace.
o   Tyto součásti pak zalepíme krytkami.
Zbylou vodu ošetříme speciálním přípravkem, kterým je
o   buď PWS Zazimovač
o   nebo PWS Zazimovač Gold.
zábradlí u bazénu
Tyto přípravky ale nezabrání zamrznutí vodní hladiny. Proto je vhodné umístit na hladinu speciální dilatační plováky. Pak je zapotřebí vhodným způsobem vyčistit i bazénovou technologii. Máte-li obavy o dobrý výsledek tohoto procesu, pak není problém si pozvat odborníky, kteří váš bazén na zimu dokonale připraví.

Ohodnoťte příspěvek